KOLUMNA PODŁOGOWA AURUM PLATINUM M50

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: QUADRAL
  • 5 500,00 zł
  • Darmowa dostawa

Zastosowane najwyższej klasy przetworniki, niespotykane rozwiązania konstrukcyjne obudów w połączeniu z kilkudziesięcioletnią praktyką, zaowocowały uzyskaniem niezwykłej harmonii i detaliczności brzmienia. Każdy pokój w którym staną najnowsze Qudrale wypełni się pięknie zrównoważonym, realistycznym dźwiękiem. Zminimalizowane wibracje obudów i powiększone układy magnetyczne polepszają znacznie jakość z jaką reprodukowane są dowolne dźwięki. Membrany głośników niskotonowych wykorzystanych w linii PLATINUM M wykonane z aluminium zapewniają ożywienie wibrujących i burzliwych pasaży instrumentów basowych i zaskakujące wręcz dźwięki średnicy.

Wysokotonowiec to najnowsza wersja dobrze znanego głośnika pierścieniowego RiCom, tym razem z dodaną literą „M”. Tytanowa membrana (pierścieniowa) zastosowana w tej wersji głośnika, jest mniejsza i wyższa niż głośnika stosowanego w linii „Aurum”. Do wytworzenia pola magnetycznego wykorzystano magnes neodymowy, a nie ferrytowym jak w poprzedniej wersji. Przetworniki pierścieniowe pozbawione są wad wysokotonowych głośników kopułkowych (rezonans własny i wąskie pasmo przenoszenia), a dodatkowo charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i skutecznością. Mała tubka ustawiona przed RiCom’em zwiększa jego efektywność i pozwala obniżyć częstotliwość od której może on swobodnie pracować. Zdolność do wybitnie dokładnej reprodukcji bardzo szerokiego pasma przenoszenia pozwala cieszyć się doskonałym odwzorowaniem atmosfery koncertu na żywo.

Linia PLATINUM M może również z łatwością pomóc w przeniesieniu słuchacza w środek akcji odtwarzanego filmu. W ofercie firmy dostępny jest zbliżony brzmieniowo do głośników frontowych głośnik centralny w którym pracuje głośnik RiCom M.

Wszystkie kolumny głośnikowe z linii PLATINUM M dostępne są w dwóch wykończeniach: czarnym lub białym na wysoki połysk.

PARAMETRY PODSTAWOWE
Moc ciągła 200 W
Moc szczytowa 300 W
Skuteczność 90 dB
Impedancja 4-8 Ω
Pasmo przenoszenia 23-50000 Hz
 DANE SZCZEGÓŁOWE
Częstotliwość podziału zwrotnicy 280/2300 Hz
 PARAMETRY GŁOŚNIKÓW
Głośnik wysokotonowy RiCom-M
Głośnik średniotonowy 2 x135 mm Ø Alu
Gł. niskotonowy 2 x 180 mm Ø Alu
KONSTRUKCJA
Rodzaj Trójdrożna
Typ obudowy Komora ciśnieniowa, bassreflex
Wysokość 1127 mm
Szerokość 230 mm
Głębokość 319 mm
Waga 28,30 kg