KOLUMNA PODŁOGOWA AURUM MONTAN 9 (PARA)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: QUADRAL
  • 27 799,00 zł
  • Darmowa dostawa

Przetworniki:

Wstęgowy głośnik wysokotonowy: quSENSE – serce AURUM 9

W porównaniu z konwencjonalnym głośnikiem wstęgowym, quSENCE firmy Quadral wykorzystuje krótszą ale znacznie szerszą wstęgę co powoduje, że powierzchnia pracującej membrany jest większa i ma większą sprężystość. Rezultat jest imponujący: bardzo niskie zniekształcenia, zachowane bardzo dobre promieniowanie pionowe, które jest jak najbardziej pożądane, ale trudne do osiągnięcia w przypadku głośników wstęgowych. Dodatkowo uzyskujemy dźwięk bezkonkurencyjnie szczegółowy i pełen mikroelementów o ogromnej wyrazistości. Front głośnika Quadral quSENCE (aluminium 5mm) został tak skonstruowany, by był on jak najbliżej głośników średniotonowych, czego rezultatem jest uzyskanie wyraźnego centrum akustycznego i zapewnienie niezapomnianych wrażeń ze słuchania. Grubość wstęgi to zaledwie 8-10µm.

Niskotonowe i średniotonowe: ALTIMA® – stop aluminium, tytanu i magnezu.

Quadral przeprojektował wszystkie głośniki niskotonowe i średniotonowe wykorzystujące opatentowane membrany ALTIMA®. W najnowszych produktach zmieniono, po symulacjach komputerowych kształt membran. Są one jednorodne i nie mają już doklejanych zaślepek przeciwpyłowych. Poprawiono znacznie tłumienie rezonansów pojawiających się wewnątrz membran i poszerzono zakres pracy głośników niskotonowych jako sztywnych tłoków. Udało się zminimalizować zniekształcenia przy zachowaniu charakterystycznych cech jak: ekstremalna dynamika, prędkość i szczegółowość.

Kosz nowych przetworników wykonany jest z odlewu aluminiowego i zaprojektowany tak, by zminimalizować wszelkie zakłócenia wywoływane przepływającym powietrzem. Za dobrą efektywność całości odpowiedzialne są: silne zawieszenia membrany, długa cewka i potężny układ magnetyczny.

 

 PARAMETRY PODSTAWOWE
Moc ciągła 250 W
Moc szczytowa 400 W
Skuteczność 87 dB
Impedancja 4 Ω
Pasmo przenoszenia 26-65000 Hz
 DANE SZCZEGÓŁOWE
Częstotliwość podziału zwrotnicy 320/3100 Hz
 PARAMETRY GŁOŚNIKÓW
Głośnik wysokotonowy quadral quSENSE , wstęgowy, aluminiowy
Głośnik średniotonowy 1x 155 mm Ø quadral ALTIMA®
Gł. niskotonowy 2x 180 mm Ø quadral ALTIMA®
 KONSTRUKCJA
Rodzaj Trójdrożna
Typ obudowy Komora ciśnieniowa, bassreflex
Wysokość 1110 mm
Szerokość 250 mm
Głębokość 390 mm
Waga 39,50 kg