Green Screen na wymiar

02-09-2021

 

Green Screen, czyli dosłownie zielony obraz, jest niezbędnym elementem w każdym studiu filmowym. Jest to technika obróbki pliku wideo, pozwalająca podłożyć dowolny obraz, w miejscu zielonego tła.

Jak działa Green Screen, dlaczego jest zielony?

Najpierw nagrywamy osobę na zielonym tle. Następnym krokiem jest edycja wideo w jednym z dedykowanych do tego programów. Z nagranego materiału filmowego można wyciąć dowolny kolor, a następnie w jego miejsce wstawić inny obraz. Dlaczego kolor zielony? Zielony to kolor najbardziej kontrastujący z ludzką skórą, zatem najłatwiej jest go wykluczyć z nagrania wideo. Warto dodać, że optymalna odległość osoby nagrywanej od Green Screena to 2-3 metry. Taka odległość zmniejsza ryzyko występowania cieni, które mogą utrudnić edycję wideo.

Jakie jest zastosowanie Green Screena?

Zielone tło wykorzystywane jest zarówno w profesjonalnych studiach filmowych, jak i domowych. Dzięki niemu tworzone są dynamiczne sceny walki, niebezpieczne sceny kaskaderskie, lub fantastyczne pejzaże. Pozwala to zminimalizować koszty produkcji.
Najprostszym przykładem zastosowania Green Screena jest telewizyjna prognoza pogody. Wykorzystują go także youtuberzy i inni twórcy internetowi do streamowania i nagrywania materiałów.

 

 

Elektryczny Green Screen na wymiar

Praktycznym ułatwieniem jest Green Screen rozwijany elektrycznie. Doskonale sprawdzi się w studiach domowych, do prowadzenia wideokonferencji, lub przy tworzeniu treści na youtube’a. Po zakończeniu pracy ekran zwijany jest za pomocą pilota, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca i nie zaburza estetyki wnętrza. U nas zamówisz Green Screen na wymiar, idealnie dostosowany do Twoich potrzeb.